ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΑ ΛΕΦΤΆ ΣΕ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΑ ΕΠΊΠΕΔΑ

Αν έχετε κάποια άλλη ιδέα για κάτι άλλο που εμείς ξεχάσαμε θεωρώ ότι εδώ είναι το κατάλληλο μέρος για να την ανακοινώσετε.

Re: ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΑ ΛΕΦΤΆ ΣΕ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΑ ΕΠΊΠΕΔΑ

Δημοσίευσηαπό Amanda E » Πέμ Ιουν 25, 2015 3:45 pm

Zenovia έγραψε:
Amanda E έγραψε:Εγώ ζηνοβία δίνω πάντα 0! Και το ένα το ρίχνω στο club ;)

ΕΥΓΕ! Από τα μονοδόλαρά σου ανέβηκε το κλαμπ???
Να σου δίνω κάτι παραπάνω εσένα για το παλιό μου σπιτάκι! ;) :p :D

Eμ τι? Φασούλι το φασούλι! Ασκούμε σκληρή οικονομική πολιτική! :p

Καλές είναι οι αλλαγές... ;) Αλλά οι πόρτες είναι καλό να μένουν πάντα ανοιχτές ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Amanda E
Member
Member

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
National Flag:
Greece

Δημοσίευσηαπό crouella » Πέμ Ιουν 25, 2015 4:43 pm

...μια και μιλάτε για club, μήπως μέσω του club θα μπορούσε να γίνει κάτι ??
π.χ. κάποιο ακόμα έπαθλο μάχης που θα έχει σχέση με επιπλέον δημοτικότητα, ή κάποιο είδος "χρηματοδότησης" στα μέλη για να τη χρησιμοποιήσουν αποκλειστικά για δημοτικότητα ???

( "ιδέα υπο κατασκευή" όπως λέει κάποια φίλη :p )
crouella
Senior Member
Senior Member

Δημοσίευσηαπό Nena0 » Πέμ Ιουν 25, 2015 7:03 pm

Η κυρία zenovia μια χαρά έθεσε το θέμα με το "φόρο".Θα έλεγα καλύτερα ότι θα μπορούσε να είναι σαν να νοικιάζαμε μια θυρίδα φύλαξης.Να έχει κόστος αυτό.Να χρειάζεται κάποια να το σκεφτεί καλά πότε και πόσα χρήματα θα φυλάξει και μέχρι πότε.Είπαμε να βοηθηθούμε λίγο με τα μεγάλα ποσά,αλλά να μην τα κάνουμε και μασούρια.Αλλιώς δεν έχει νόημα.Στα ίδια θα γυρίσουμε.Ας έχω την καβάντζα μου να μην πάθω εγκεφαλικό,όταν μου φάνε κανένα 3χίλιαρο(γιατί ο καιρός γαρ εγγύς,που θα συμβεί κι αυτό),αλλά να πάρει κι η αντίπαλος μου ένα ποσό της προκοπής να κάνει τη δουλειά της.Ξέρω ότι καμιά μας δε θέλει να δίνει χρήματα στην αντίπαλο,αλλά τι προτιμάτε;Να μετατρέπουμε αληθινά χρήματα(διαμάντια) σε ψεύτικα δολάρια;

Έγραψα ήδη ότι δε θεωρώ απαραίτητο το πλαφόν.Αυτό το ρόλο παίζει το εισόδημα από τα διαμερίσματα.

Οι δημοπρασίες δύσκολο να εφαρμοστούν.Αν πουλήσεις ένα ρούχο,δεν πρέπει κι η άλλη να πάρει τους πόντους μόδας από αυτό;Θα αφαιρεθούν οι πόντοι από τη μία και θα πάνε στην άλλη;Θα τους μοιραστούν;Μπέρδεμα.

Βραβεία club,που δίνουν μπόνους στις μάχες και στο εισόδημα από τα διαμερίσματα,υπάρχουν ήδη.
Nena0
Junior Member
Junior Member

Δημοσίευσηαπό crouella » Πέμ Ιουν 25, 2015 7:14 pm

Nena0 έγραψε:
Βραβεία club,που δίνουν μπόνους στις μάχες και στο εισόδημα από τα διαμερίσματα,υπάρχουν ήδη.

Ναι , το ξέρω, γι'αυτο το 'γραψα, για να αυξηθούν ή να τροποποιηθούν κάπως, σε σχέση πάντα με τα μεγάλα επίπεδα
crouella
Senior Member
Senior Member

Δημοσίευσηαπό ΣοφακιYOLO » Παρ Αύγ 28, 2015 1:56 pm

[quote="angelika"]Αφού λοιπόν τίποτα δεν γίνεται με τα αστέρια πρέπει να βρούμε λύση,να κυκλοφορούν λεφτά σε μεγάλα επίπεδα οσο και στα μικρά!Μην πω και περισσότερα για προφανής λογούς!Τότε θα θέλουν να ανεβούν όλες!
Μια ιδέα είναι να μπει πλαφόν στα λεφτά που κερδίζουμε απο μάχες!
πχ. απο 1-5 επίπεδο 200$
απο 5-10 επίπεδο 500$
απο 10-15 επίπεδο 600$ κ.λ.π

Πως σας φαίνεται αυτό?
Δώστε και άλλες ιδέες κορίτσια,όλες μαζί μπορούμε! :D

Εικόνα

Καλη ιδεα αλλα λεω στο 1-5 100$ στο 18 που ειμαι εγωω ομως πως θα περνουμε και σε μερικες μαχες που κανω τζαμπα ενεργια δινω καμια φορα κερδιζω 5 δολλαρια την αλλη 1 και την αλλη 0 δεν ειναι σωστο!
''Όσο περισσότερη η γνώση , τόσο μικρότερο το εγώ.Όσο μικρότερη η γνώση,τόσο μεγαλύτερο το Εγώ...-Albert Einstein''
Άβαταρ μέλους
ΣοφακιYOLO
Member
Member

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ιδεές-προτάσεις