Κοινή διεύθυνση ΙΡ

Αν έχετε κάποια άλλη ιδέα για κάτι άλλο που εμείς ξεχάσαμε θεωρώ ότι εδώ είναι το κατάλληλο μέρος για να την ανακοινώσετε.

Κοινή διεύθυνση ΙΡ

Δημοσίευσηαπό irene-t » Πέμ Οκτ 17, 2013 5:00 pm

Μετά τις τελευταίες εξελίξεις,πήραμε το θάρρος να προτείνουμε μια μέση λύση.
-Όταν ΔΥΟ παίχτριες παίζουν από τον ίδιο υπολογιστή(και το έχουν δηλώσει σύμφωνα με τους κανονισμούς) και τυχαίνει να βρίσκονται στο ίδιο κλαμπ να μπορούν να δίνουν θετικές ψήφους ακόμα και στις ίδιες παίχτριες,καθώς είναι ένα γεγονός αναπόφευκτο όταν είμαστε μέλη ενός κλαμπ,αλλά και όταν οι ενεργές παίχτριες είναι περιορισμένες στην ελληνική εκδοχή του παιχνιδιού.
-Να απαγορεύεται ,ωστόσο η αρνητική ψήφος στις ίδιες παίχτριες ως οργανωμένη δραστηριότητα έναντι τρίτου προσώπου.
-Να ισχύει ολοκληρωτικά ο κανόνας όταν δηλώνονται πάνω από τρεις λογαριασμοί σε μία διεύθυνση ΙΡ.

Περιμένουμε να ακούσουμε και τη δική σας άποψη κύριε Αντμιν μας,αλλά και των υπολοίπων παιχτριών.
Α και κάτι τελευταίο,θα σας παρακαλούσα να λάβετε σοβαρά υπ'όψιν σας την πρότασή μας,καθώς τα κλαμπ έχουν δημιουργήσει κάποιες επιπλέον απαιτήσεις.
Τελευταία επεξεργασία από irene-t και Πέμ Οκτ 17, 2013 5:25 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
irene-t
Junior Member
Junior Member

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
National Flag:
Greece

Re: Κοινή διεύθυνση ΙΡ

Δημοσίευσηαπό pitsiriki » Πέμ Οκτ 17, 2013 5:15 pm

ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΟς Η ΤΡΙΠΛΟς ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΕ ΤΟΣΑ ΜΕΙΩΝ ΠΟΥ ΤΡΩΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΥΤΟ ΕΛΕΙΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ 2 ΠΑΙΚΤΡΙΕς ΣΕ ΕΝΑΝ ΥΠΟΛΟΓΗΣΤΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΦΩΤΟ?ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΤΙΜΩΡΙΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΙΣ 10 ΜΟΥ ΞΑΔΕΛΦΕς ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΩΣΤΟ?ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΣΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΠΡΟΘΕΣΗ ΑΠΛΑ ΒΑΡΕΘΙΚΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΙΑ

ΦΙΛΙΚΑ

:p ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ :p
κουραμπιες
pitsiriki
Junior Member
Junior Member

Δημοσίευσηαπό Chrisablue » Πέμ Οκτ 17, 2013 5:29 pm

Καλησπέρα.
Συμφωνώ απόλυτα με την Ρένα. Το σημερινό ήταν απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου γιατί κανένας από τους λογαριασμούς που τιμωρήθηκαν δεν είχαν σκοπό την αρνητική ή θετική ψήφο σε συγκεκριμένα άτομα, όπως ειπώθηκε. Είμαστε λίγες παίκτριες σε σύγκριση με τις ξένες εκδόσεις του παιχνιδιού και αναπόφευκτο είναι οι περισσότερες να ψηφίζουμε τα ίδια άτομα, ειδικά όταν υπάρχουν τα κλαμπ. Σε ένα κλαμπ λειτουργείς ως ομάδα και καθώς υπάρχουν και οι συμπάθειες και οι αντιπάθειες προς τις έξω, λογικό είναι να ψηφίζουμε οι περισσότερες κοπέλες, αν όχι όλες, τα ίδια άτομα περίπου. Άλλωστε στο παιχνίδι για να κερδίσουμε τα βραβεία ο μόνος τρόπος είναι να ψηφίζουμε ανεξέλεγκτα. Τώρα αν κάποια έχει την αδερφή, την κόρη, την ξαδέρφη ή τη μάνα της στο παιχνίδι, δεν μπορεί να της απαγορεύσει να ψηφίζει για να κερδίσει η ίδια τα βραβεία, ούτε φυσικά να παρακολουθεί ποιες ψηφίζει και ποιες όχι ώστε να μην συμπέσουν οι ψήφοι. Και φυσικά, ούτε να βάλουν 2-3 γραμμές ίντερνετ στο σπίτι για να μπορεί να παίζει όλη η οικογένεια στο παιχνίδι. Κάτι τέτοιο δεν είναι ούτε λογικό, ούτε εφικτό, ελπίζω να το καταλαβαίνετε. Φυσικά, υπάρχει και το θέμα με τους πολλαπλούς που φτιάχνουν ορισμένες για να ανεβαίνουν μόνες τους οπότε από αυτή την άποψη καλά κάνει και υπάρχει ο κανόνας. Το θέμα όμως είναι ότι πρόκειται για έναν πολύ γενικό κανόνα και σε περιπτώσεις που όντως η άλλη έχει την μικρή της αδερφή στο παιχνίδι, παίζει πάντα με το άγχος μην ξυπνήσει κανένα πρωί και βρει το λογαριασμό της μπαναρισμένο. Οπότε καλό θα ήταν να τροποποιήσετε κάπως τον κανόνα αυτό, ώστε να μην αδικούνται οι κοπέλες που παίζουν σωστά.
Τέλος, επειδή είπα πολλά και θα φάω κι εγώ βρίσιμο στο τέλος, στο παιχνίδι αυτό πολλές κοπέλες, καλώς ή κακώς, δίνουμε λεφτά, κύριε αντμιν. Και εννοώ πραγματικά λεφτά, τα οποία καταλήγουν κάπου. Οπότε κάπου εκεί η σχέση γίνεται πελατιακή και η συμπεριφορά πρέπει να είναι ανάλογη. Σήμερα μία κοπέλα ήθελε απλώς να εκφράσει την άποψή της στην επικοινωνία και η απάντηση κάθε άλλο παρά ευγενική ήταν. Νομίζω ότι το να μας απαντάτε τουλάχιστον με ευγενικό τρόπο στα μηνύματά μας, είναι δικαίωμά μας ως παίκτριες και "πελάτισσες".
Αυτά, και συγγνώμη για την έκταση, αλλά είναι θέμα που σηκώνει μεγάλη συζήτηση ούτως ή άλλως.
Chrisablue
Junior Member
Junior Member

Δημοσίευσηαπό melita.m » Πέμ Οκτ 17, 2013 5:36 pm

Αυτο που λεμε εδω ειναι οτι να υπαρχουν μεχρι δυο λογαριασμοι σ'ενα σπιτι γιατι σε πολλα σπιτια υπαρχουν μανα και κορη που παιζουν αδερφες ξαδελφες σε διαφορετικα σπιτια που χρησημοποιουν το ιδια ιπ διευθυνση και να εχουν την δυνατοτητα να ψηφιζουν θετικα οποιες θελουν ακομα και τις ιδιες κοπελες αλλα οχι να μειωνουν σαν να ειναι οργανωμενη δραστηριοτητα ουτε να κανουν μαχες μεταξυ τους!! διαβασες καλα αυτο που λεει η ιρενε απο πανω σου
και θα καταλαβεις ακριβως την προταση που κανει στην διαχειρηση γιατι ειναι αδιανοητο οταν δυο κοπελες με την ιδια ιπ να ειναι στο ιδιο κλαμπ και να μην ψηφιζουν τις ιδιες κοπελες του κλαμπ τους!!! :) :)
Άβαταρ μέλους
melita.m
Junior Member
Junior Member

National Flag:
Greece

Δημοσίευσηαπό AshleyFox » Πέμ Οκτ 17, 2013 5:42 pm

Αυτό με τις ίδιες ip είναι μεγάλο θέμα. Πολύ ενδιαφέρουσα η πρόταση σου γιατί κακά τα ψέματα, πέρα από κάποιες που θέλουν να "κλέψουν" στο παιχνίδι υπάρχουν και πολλές παίκτριες που όντως ζουν στο ίδιο σπίτι και μπαίνουν απ'τον ίδιο υπολογιστή και θα 'πρεπε να αντιμετωπίζονται το ίδιο με τις υπόλοιπες παίκτριες. Και μετά τη δημιουργία των κλαμπ δεν μπορούμε να μιλάμε για οργανωμένη δραστηριότητα αφού τα κλαμπ εκ των πραγμάτων είναι οργανωμένη δραστηριότητα! Τα κλαμπ είναι παρέες - φίλες και είναι λογικό να αλληλοψηφίζονται. Το να το απαγορεύεις σε έναν από τους δύο να ψηφίζει τις φίλες της είναι σα να αποκλείεις τη μία από την παρέα.
Συμφωνώ απόλυτα με την πρότασή σου λοιπόν, είναι ένας τρόπος για να μπορούν όλοι να απολαμβάνουν το παιχνίδι.
AshleyFox
Junior Member
Junior Member

National Flag:
Greece

Δημοσίευσηαπό -marilina- » Πέμ Οκτ 17, 2013 5:45 pm

Εγω μένω σε διπλοκατοικία πάνω κάτω με τους γονεις.Το ρουτερ βρισκεται κάτω και επειδη δεν εχω την δυνατότητα να βάλω και σε εμένα τηλεφωνο τραβάω ασύρματα απο τον κατω όροφο.
Αν κάτω μένει η αδερφή μου η ξαδερφη μου ο μπατζανάκης μου και παει λέγοντας και θέλει να φτιαξει λαίδη ή λαίδο θα με υποχρεωσει να βαλω και εγω τηλέφωνο και να σκασω 250 ευρω? :confused:

Μια μάνα και μια κορη ή δυο αδερφές τι θα κανουν δηλαδη που παιζουν απο το ιδιο ρούτερ!!!!!!!!??????????
Η μια λεει ο κανονισμος να ψηφιζει και η άλλη κοπελα απλα να ντυνεται και να υπαρχει στον χωροχρόνο.
ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑΑΑ!
Ουτως ή αλλως οι κυριες με την ιδια ip δεν μπορουν να ψηφιστουν μεταξυ τους.Οπότε ποιο ειναι το νόημα να δηλωσουν κοινη συνδεση αμα δεν παιζουν κανονικα και να ψηφιζουν αλλες κοπελες?Συμφωνα με τον κανονισμο ψηφιζει η μια και η αλλη καθεται και βαζει μονο ρουχα και να βγαζει τον σκυλο βολτα.
Kαι στην τελικη εγω αμα εχω αδερφη που δεν εχω ...θα με βαλει η εταιρεια για να παιξουμε να αγοραζω δευτερο λαπτοπ ή να τρεχουμε σε ιντερνετ καφε.

ΥΓ:ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑΠΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΩΘΕΙ
Γνωμη μου ειναι οι κανονισμοι να προσαρμοστουν στις κοινες συνδεσεις οπως και σε αλλα παιχνιδια online.
ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΥΝΑΝΤΑΩ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΟΝLINE παιχνιδια και ημουν και διαχειρηση.

Κυριε admin θα ηθελα να μεταβιβασετε τις σκεψεις μας επι του θεματος γιατι απο 220 ατομα online αυτη τη στιγμη θα πανε 50 και ο server θα χαιρετησει! :D

Με εκτιμηση Marilyn-ΒΑΓΓΟΣ :p
Τελευταία επεξεργασία από -marilina- και Πέμ Οκτ 17, 2013 5:48 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
-marilina-
Junior Member
Junior Member

National Flag:
Greece

Δημοσίευσηαπό admingreece » Πέμ Οκτ 17, 2013 5:48 pm

Οι κανόνες έγραψε:Οι παίκτες που παίζουν από έναν υπολογιστή /μία διεύθυνση IP δεν έχουν δικαίωμα:

1.να ψηφίζουν ο ένας για τον άλλο να παίζουν μάχες μεταξύ τους
2.να βοηθήσουν λογαριασμούς από τον ίδιο υπολογιστή/διεύθυνση IP
3.να συμμετάσχουν σε οργανωμένη δραστηριότητα έναντι τρίτο πρόσωπο;
4.να συνδεθούν ταυτόχρονα από τον ίδιο υπολογιστή/διεύθυνση IP

Πείτε μου λίγο τι δεν είναι κατανοητό, να το κάνουμε πιο λιανά αν γίνεται.

Μη με κάνετε να αμφιβάλλω για τη νοημοσύνη σας...
Άβαταρ μέλους
admingreece
Heresiarch
Heresiarch
Senior Member
Senior Member

National Flag:
Ireland

Δημοσίευσηαπό FANI » Πέμ Οκτ 17, 2013 5:49 pm

ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΛΕΩΩ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑΠΛΟΥΣ ΛΕΜΕ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΜΙΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΟ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΣΠΙΤΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΔΕΡΦΕΣ ΚΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ ΔΥΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΙΜΙΑ .

ΕΠΑΝΑΛΜΒΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΜΙΝ ΜΟΝΟ ΕΩΩΣ ΔΥΟ ΑΥΣΤΗΡΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΣΤΟΥΣ ΘΕΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΨΗΦΟΥΣ ΟΧΙΙ ΣΤΟΥΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΩΣ ΩΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΙΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ !!

ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ Η ΜΑΜΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΒΡΑΒΕΙΑΑΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΨΗΦΙΖΕΙΣ ΘΕΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΑΔΕ Η ΤΗΝ ΤΑΔΕ: ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΨΗΦΟ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ Η ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ Η ΑΔΕΡΦΗ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΛΑΜΠ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΦΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΨΗΦΟΟΟΟ
Άβαταρ μέλους
FANI
Junior Member
Junior Member

Δημοσίευσηαπό FANI » Πέμ Οκτ 17, 2013 5:52 pm

ΚΥΡΙΕ ΑΝΤΜΙΝ ΣΩΣΤΟΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗΡΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΨΗΦΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ ΑΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΝΑ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΘΕΙ ΕΣΤΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΣΤΟΝ ΘΕΤΙΚΟ ΨΗΦΟ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΑΥΣΤΗΡΑ ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΘΕΛΟΥΝ
Άβαταρ μέλους
FANI
Junior Member
Junior Member

Δημοσίευσηαπό -marilina- » Πέμ Οκτ 17, 2013 5:57 pm

Η λύση Φανη ειναι μία!
1.Αγοραζετε ενα λαπτοπ η καθε κυρια περα απο την οικονομικη σας δυνατοτητα
2.Η μάνα στο ιντερνετ καφε και η κόρη στο σπιτι με αλλες ip κοινως
3.Θα μιλατε στο τηλεφωνο ποιες ψηφιζετε μην πεσετε στην ιδια και σας μπαναρουν

ούτε στον στρατό τετοια παρανοια! :eek:

Και δεν βρισκω και λογο για την αρνητικη ψηφο κοριτσια...ειναι το ιδιο με το +
αμα ηταν δεν θα υπηρχε το -
Τελευταία επεξεργασία από -marilina- και Πέμ Οκτ 17, 2013 5:58 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
-marilina-
Junior Member
Junior Member

National Flag:
Greece

Επόμενο

Επιστροφή στο Ιδεές-προτάσεις